Powered by Smartsupp

Novinky

5. ročník DoKola! je za námi! Za zmínku určitě stojí výkon Jirky Čáslavy, který dlouhou trasu zdolal za méně než 21 hodin nebo Petra Švehly, který vyhrál DoKolečka i když z Jindřichova Hradce musel pěšky. Úctyhodné jsou však výkony každého, kdo dokončil nebo kdo se postavil na start i za nepříznivé předpovědi počasí a z jakéhokoli důvodu závod dokončit nemohl, toho si opravdu vážíme! 

Právě hlavně díky počasí závod přichystal spoustu dalších neuvěřitelných příběhů, které jsme si v cíli od závodníků rádi poslechli a smekáme nad jejich vůlí a závodním duchem.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na 6. ročník. Zatím víme pouze to, že se uskuteční v termínu 30. 5. - 1. 6.

Oficiální výsledky jsou zde

Fotky z letošního ročníku budou přibývat ve fotogalerii.

Děkujeme za pozitivní reakce, opět nás poženou do další práce!


28. 5. 2024 V centru bude k dispozici po celý závodní víkend jídlo a pití v místní restauraci, tak s tím počítejte ! A na co se můžete těšit?

PÁTEK

Polévka Česnečka, 250 ml, Oběd 300 g Francouzské brambory s uzeným masem Večeře 130 g Kuřecí nudličky na kari s rýží basmati 

SOBOTA

Polévka Kulajda, 250 ml Oběd 130 g Segedínský guláš s domácím houskovým knedlíkem Večeře 130 g Čevabčiči s bramborem a cibulí 

NEDĚLE

Polévka Hovězí vývar s kapáním, 250 ml Oběd 130 g Hovězí svíčková s domácím houskovým knedlíkem Večeře 150 g Kuřecí stehno s rýží


28. 5. 2024 Máme DoKola! pivo! Nejlepší ho vyhrají, pro ostatní bude k mání za pár korun. Po degustaci, která se protáhla do brzkých ranních hodin, jsme vybrali královnu Elišku 11° :). Děkujeme Rodinnému pivovaru 713!


24. 5. 2024 Dnes po 14:00 byla všem registrovaným závodníkům odeslána na mail uvedený při registraci zpráva s tratí, pokyny a prohlášením (které je nutné vyplnit a odevzdat na prezentaci). Pokud jsi tento mail nedostal(a) a máš již zaplaceno, prosím ozvi se nám na info@dokolamtb.cz.


20. 5. 2024 MTBO prolog bude mít 5 kontrol a ideálními postupy najedete cca 16 km, jeho cíl bude v centru závodu (změna oproti předchozím ročníkům), takže ho lze absolvovat i "nalehko"...

A počasí, přesně jak jsme ho objednali :) :6. 5. 2024 Máme natrasováno! 

 Udělali jsme 15 změn, tak aby celá trasa byla velmi dobře sjízdná za jakéhokoli počasí. Čeká vás houpavá "kanada" i se svou prdelí , opuštěné Novohradské hory s pozůstatky železné opony a zaniklými vesnicemi a dostanete se na nejvyšší bod v historii DoKola!. Uvidíte historické památky, jednu jadernou elektrárnu a nakonec si dáte kapří hranolky. 

Už se to blíží a my se na vás těšíme!

Fotky z trasování naleznete zde.


27. 4. 2024 Zbývají poslední dny pro ty, kdo chtějí mít JMÉNO NA STARTOVNÍM ČÍSLE (termín je do 30.4.) 

My nezahálíme, máme nový oblouk, vytyčovací pásky s logem, známe umístění kontrol na MTBO prologu, samolepka na kolo je vytištěná (bude růžová a dojezdové "medaile" jsou ve výrobě. 

A taky ladíme DoKola! etikety na pivní lahve od legendárního Hradeckého Rodinného pivovaru 713! Ti kdo vystoupají na "bednu" dostanou exkluzivní láhev jako cenu. Ostatní si budou moct nefiltrované DoKola! pivo koupit v centru závodu a otevřít si ho dojezdovou medailí ! Etikety zveřejníme hned jak budou hotové. 

Teď čekáme na počasí, abychom mohli vyjet trasovat, protože my si ho můžeme vybrat...! 


5. 4. 2024 Pro lepší motivaci k tréninku zveřejňujeme mapu MTBO prologu a hrubý obrys trasy DoKola! Během dubna jedeme trasovat, takže přibudou i fotky . A jako vždy, kdo bude mít uhrazené startovné do konce dubna, bude mít na startovním čísle své jméno.


12. 12. Konec roku se blíží a s ním i konec možnosti registrace za snížené startovné. Pro již přihlášené připomínám, že snížené startovné je nutné zaplatit do konce roku. Registrace a platby po 31. 12. již budou za normální cenu. 

V našem e-shopu lze stále koupit dárkový poukaz (do konce roku také za sníženou cenu) opravňující ke startu v závodě, kdybyste někdo nevěděl co koupit pod stromeček :).


23. 10. V aktuálním čísle časopisu Velo si můžete přečíst zajímavou reportáž o DoKola! od vítěze letošního ročníku Lukáše Klementa. Budeme rádi, když Vás přesvědčí k registraci na 5. ročník :). Lukáši, děkujeme!


31. 8. 22:00 Jak jsme slíbili, tak činíme! Jsou dvě hodiny do spuštění registrací na 5. ročník. Zmiňovaná největší změna je přesun centra závodu – a to zásadní! Nové zázemí pro DoKola! jsme našli v Chatovém táboře v Malém Ratmírově u Jindřichova Hradce (49.1404814N, 15.1161931E). Projedeš se tedy Českou Kanadou, CHKO Třeboňsko, Novohradskými horami a Pošumavím! "DoKolečkářům" můžeme slíbit Českou Kanadu a Třeboňsko. V kempu bude k dispozici ubytování ve stanu nebo v chatkách. Pro toho, kdo bude chtít spát ve stanu, je domluvena cena 100,-/noc (nemusíte rezervovat dopředu). Kdo bude chtít spát v chatce, nechť si ji zarezervuje na webové adrese www.chatyratmirov.cz nebo na tel. 723 628 583 (p. Slavík). Parkovat bude možné jak u stanu, tak u chatky. Pokud budete chtít vzít rodinné příslušníky, určitě se nudit nebudou. Restaurace bude v provozu po celou dobu závodu, v kempu je rybník a dětské hřiště s trampolínou. V neposlední řadě si každý příchozí může zazávodit na trase prologu MTBO, na který bude možné vystartovat po celou sobotu a v neděli do 12:00.

Vše podstatné najdeš v propozicích.

Těšíme se!


10. 8. 5. ročník se uskuteční v termínu 31. 5. - 2. 6. 2024! 

Kromě toho, že MTBO prolog si budou moct zkusit i příchozí fanoušci či diváci v rámci samostatného "závodu", bude jedna, řekl bych zásádní NOVINKA! Zveřejníme ji 31. 8. ve 22:00, tedy 2 hodiny před oficiálním začátkem registrací na 5. ročník. A už teď se nemůžeme dočkat co na ni řeknete!

Mimochodem se o ni dozvíte i v říjnovém vydání časopisu VELO, kde vyjde reportáž z letošního ročníku!


6. 6. Průběh závodu a mezičasy z GPS trackerů jsou zde. První várka fotek (od Páji) je ve fotogalerii!


4. 6. 4. ročník je za námi, chtěl bych všem závodníkům poděkovat za atmosféru jakou během závodu vytvořili a ještě jednou pogratulovat za jejich skvělé výkony! Zde jsou výsledky, fotky budeme postupně přidávat do fotogalerie. Tak zase za rok! ;)


26. 5. 19:41 Právě byly na vámi uvedené emailové adresy odeslány trasy a pokyny, pokud máš zaplaceno a nic jsi nedostal, dej nám vědět a my to napravíme! 

info@dokolamtb.cz

tel.: 608 238 768 


19. 5. 2023 Včera proběhla kontrola materiálu, vypadá to, že jsme připravení! Mapy na prolog a samolepky na kola jsou vytištěné, průkazky zalaminované, "otvírací" dojezdové medaile zkompletované.

Startovní čísla půjdou do tisku v pondělí, takže kdo bude mít v pondělí ráno zaplaceno, bude ho mít se jménem!


15. 5. 2023 Mapa pro MTBO bude v měřítku 1:35000 (1cm =350m)


10. 5. 2023 DoKolečka! je hotové, parametry: 170km bez prologu a cca 2900m převýšení! Z toho je 99,7% trasy sjízdné! Mrkněte na fotky:


5. 5. 2023 Fotky z trasování MTBO prologu naleznete zde.


4. 5. 2023 O víkendu jsme natrasovali trať DoKola! Jeden den nám propršel i tak to bylo v pohodě sjízdné i na gravelu. Parametry (bez MTBO): 332km, převýšení 5400m. Máte se na co těšit. Trať Dokolečka! plánujeme projet do konce příštího týdne. Fotky si prohlédněte zde.


13. 4. 2023  Jak bylo již avizováno, parkoviště bude letos v centru závodu, hlavní kemp bude jako vždy vedle zázemí - cca 140m od parkoviště, kdo bude chtít bude si moct stan postavit i vedle auta na parkovišti. 


6. 4. 2023  Registrovaní do konce dubna budou mít jako vždy na svém startovním čísle své jméno! A my se začínáme probouzet ze zimního spánku - během dubna ještě jednou natrasujeme DoKola! i DoKolečka! a projedeme MTBO prolog. Fotky pak budou ve fotogalerii. Už se to blíží!14. 10. 2022 Máme natrasováno! Nová trasa DoKola! bude přívětivější ke gravelistům a koloběžkářům, samozřejmě si ji užijí i bajkeři! Její parametry bez MTBO jsou 330km a 5300m převýšení. Ve fotogalerii jsou fotky z trasování a níže se můžete podívat na hrubý obrys trasy!


28. 8. 2022 Ahoj! 1. září začíná registrace na 4. ročník, zde jsou NOVINKY, které jsme si pro Vás nachystali:

- délka DoKolečka! bude tentokrát do 180km včetně MTBO, 

- pro všechny bude nová trasa,

- nová kategorie - dvojice,

- na DoKolečka! bude možné vystartovat nejen v pátek večer, ale i v sobotu ráno!

- parkovat bude možné přímo v centru závodu u fotbalového hřiště (i mokrá varianta),

- na e-shopu máme k dispozici dárkové poukazy opravňující ke startu v závodě.

Registrovaní do konce roku dostanou tašku DoKola! 

Těšíme se na Vás!


7. 6. 2022 3. ročník je za námi! Chtěl bych poděkovat Všem závodníkům a pořadatelům za atmosféru, jakou před, během i po závodě vytvořili. Zároveň děkuji všem sponzorům, fanouškům i týmu z FollowMe (GPS trackery). A zase za rok!


7. 6. 2022 Poslední várka fotek je od profíka Honzy S. zde.


7. 6. 2022 Trasy jsou zkontrolovány, oficiální výledky najdete zde.


7. 6. 2022 Druhá várka fotek (od Katky a od Pavla) je ve fotogalerii.


6. 6. 2022 První várka fotek (od Honzy H.) je ve fotogalerii


6. 6. 2022  3. ročník DoKola! je za námi! Děkujeme za pozitivní reakce, poženou nás do další práce! Za zmínku určitě stojí výkon Davida Brožka, který musel po 360km na kole, dojít posledních 14km pěšky, Verči Gazdošové, která se s tratí prala na koloběžce a nakonec jsme ji v cíli přivítali a mlaďasů Ríši Nováčka a Josefa Michala, kteří DoKolečka dokončili ve 14-ti, resp. 13-ti letech. Závod však přichystal spoustu dalších neuvěřitelných příběhů, které jsme si v cíli od závodníků rádi poslechli.

Úctyhodné jsou však výkony každého, kdo dokončil nebo kdo se postavil na start a z jakéhokoli důvodu závod dokončit nemohl. 

Děkujeme všem za účast a těšíme se na 4. ročník!

Fotky z letošního ročníku budou přibývat ve fotogalerii.


Nejlepší letošního DoKola!

1. Jiří Čáslava, 2. Radoslav Čížek, 3. Michal Ozogán


První tři závodníci z DoKolečka!

1. Petr Švehla, 2. Štěpán Držka, 3. Petr Havlíček


4. 6. 2022 7:10 První z kratšího DoKolečka je v cíli a je to Petr Švehla! Gratulujeme! Čas 14:10h.


2. 6. 2022 Vše je připraveno, zítra se na Vás těšíme ve Vilémově! GPS tracking bude spuštěn 3. 6. ve 14:00, včetně MTBO prologu. Sledovat ho můžete zde.


27. 5. 2022 Dnes ve 21:15 byly všem registrovaným poslány trasy a pokyny, pokud by je někdo nedostal, dejte vědět!

Samozřejmě je možné se až do 3. 6. dál registrovat!


27. 5. 2022 Předpověď mluví jasně: prach jíst nebudete, opalovat ano :)!


26. 5. 2022 Zítra dostanou registrovaní závodníci na zadané mailové adresy tratě s pokyny - čekání pomalu končí ;)!


10. 5. 2022 Pro klid duše jsme dnes vyjeli ještě na pár problematických míst a přesvědčili se o průjezdnosti. Níže je pár fotek - Vysočina je prostě krásná!3. 5. 2022 Už to jede, už to frčí! Startovní čísla jsou v tisku, zítra projedu umístění OB kontrol, pozítří dotrasujeme část tratě na Vysočině, dojezdové otvíráky jsou ve výrobě, pivo je objednané! Těšte se!


25. 4. 2022 HOTOVO, máme natrasováno! Změny na trase oproti původnímu plánu budou, avšak v žádném případě neovlivní její kvalitu ;). 

A my začínáme litovat, že nemůžeme závodit! 

Fotky z trasování najdete ve fotogalerii.


1. 4. 2022 TOTO NENÍ APRÍL :). 

Všichni, kdo budou mít zaplaceno do konce dubna, najdou na svém startovním čísle svoje jméno. 


29. 3. 2022 Trasa je na papíře, během dubna ji projedeme, už se na to těšíme - je tam hodně míst, kde jsme ještě nikdy nebyli a jsem si jistý, že to budete mít stejně! Fotky z trasování poté budou samozřejmě ve fotogalerii.

Připravujeme dojezdové "otvíráky", GPS tracking, samolepky na kola, startovní čísla, orienťáckou trať, medaile pro nejlepší a začínáme se těšit :)

Ode dneška končí možnost objednávání rukavic a návleků při registraci. Všichni co si je objednali a zaplatili, je dostanou na prezentaci. Pár kousků tam bude i na prodej. Půllitr je stále možné objednávat...

Jezděte! ;)


29. 12. 2021 Při registraci do konce roku máte možnost získat tašku na záda DoKola! ZDARMA, neváhejte, ještě je čas ;). 

Jen upozorňuji, být zaregistrován = mít zaplaceno.


29. 12. 2021


13. 10. 2021 O víkendu jsme projeli cca třetinu nové trasy, i v zimě, která byla, jsme se dost zpotili :), ale bude to parádní! Na fotky z trasování mrkněte zde.


14. 9. 2021 I my držíme palce Kubovi Vlčkovi, který se pere v Pákistánu s horou Rakapoši a věříme, že vše dobře dopadne a třeba se znova potkáme v červnu na startu!


31. 8. 2021 Zítra začíná registrace na 3. ročník DoKola!, který se uskuteční 3. - 5. 6. 2022. A budou novinky! Nejzásadnější je změna trasy. Po dvou ročnících jsme se rozhodli změnit obě (DoKola! i DoKolečka!) a můžeš se spolehnout, že se podíváš na místa, kde jsi ještě nikdy nebyl(a). Po cca 120 km bude opět možnost změny trasy v závislosti na fyzické či duševní pohodě každého z Vás. Na rozdíl od předchozích ročníků pojedou všichni závodníci s GPS trackery, přehled o dění v závodě bude tedy dokonalý jak pro závodníky a pořadatele, tak i pro fanoušky. Naopak cena startovného se nemění. Trasy budou trošku delší než loni, opět sjízdné i na gravelu nebo koloběžce a rádi přivítáme i chodce. 

Vše podstatné najdeš v propozicích.

Na webu jsme také zprovoznili e-šopík, kde lze mimo jiného s logem DoKola! pořídit i dárkový poukaz na startovné ve třetím ročníku! Při registraci si letos můžeš objednat za zvýhodněnou cenu návleky na ruce DoKola!, cyklo rukavice DoKola! nebo krýgl DoKola!

Těšíme se na tebe!

Všichni z DoKola!


15. 6. 2021 Ve fotogalerii je přidáno dalších 200 fotek od Katky.


9. 6. 2021 Další fotky ve fotogalerii - 160ks od HOHO

Ztráty a nálezy: 2x mapník, 1x brýle (modré se žlutými skly), hlaste se!


8. 6. 2021 Mrkněte na krásné video od Vaška Heřmana, děkujeme!

Ve fotogalerii je první várka fotek (od Honzy S.)!

Ročník 2021 :)


7. 6. 13:10 Petr Horsák se právě stal prvním koloběžkářem, který dokončil DoKola! Čas: 65:30h. Klobouk dolů! 


6. 6. 21:29 Na trati bojuje již jen Petr Horsák ze SKÁJ teamu na koloběžce, držíme palce, ať vše vyjde. Zbytek startovního pole dorazil do cíle během dneška. Za zmínku stojí výkony Jakuba Frajkovského, který jel posledních 80km na dlouhé trati se zlomenou sedlovou trubkou ve stoje, bez sedla. David Löffler objel DoKolečka! na skládačce. Ríša Nováček dojel DoKolečka ve 13-ti letech. Ůctyhodné jsou však výkony každého, kdo dokončil. Děkujeme všem za účast a těšíme se na 3. ročníku!

Fotky z letošního ročníku budou přibývat ve fotogalerii.


6. 6. 9:42 Třetí den závodu. V cíli je 40 závodníků z obou tratí (výsledky) a my čekáme na další bojovníky!


5. 6. 23:50 V cíli je 10 závodníků z dlouhé trasy včetně první ženy Evy Krkavcové, krásný výkon! 

Z kratší trasy dorazilo již 17 borců, včetně tří žen a nejmladšího účastníka letošního ročníku Richarda Nováčka, kterému je 13 let!


5. 6. 15:50 Druhý a třetí dojel do cíle Laco Žilík a Jirka Čáslava v rozmezí dvou minut.


5. 6. 15:17 And the winner is...... Brendan Bignel!!! Congrats!! His time: 22:17h, ufff!


5. 6. 10:15 Kuba Vlček a Jirka Čáslava jsou na IM2.


5. 6. 10:10 Na druhém místě dojela do cíle Dokolečka! skupina ve složení Martin kočka, Adam Šánek a Tomáš Kolínek, gratulujeme!


5. 6. 8:00 Brendan Bignell a Laco Žilík jsou na IM2 na 243. km! Hop, hop! :)


5. 6. 4:55 Jirka je v cíli v čase 11:55! Gratulujeme k prvnímu místu v DoKolečka!


5. 6. 4:02 Na příjezd historicky prvního vítěze DoKolečka! Jirky Klepetka je vše připraveno...

4. 6. 17:00 Odstartováno! 65 borců vyrazilo v 17:00 za slunečného počasí na trať, hodně šťestí! Sledujte Fan Zónu!


3. 6. 2021 Napytlováno, finisherské medaile vyrobeny, počasí objednáno!


28. 5. 2021 Dnes ve 21:39 byl všem přihlášeným odeslán mail s trasou DoKola! a DoKolečka! a pokyny k závodu. Pokud ho nemáte ani ve spamu, kontaktujte nás, chybu napravíme. 


24. 5. 2021 Máme natrasováno! Trasu jsme vyladili k naší spokojenosti, odstranili nepříjemné místa z loňska a i když nám několik hodin pršelo, byla v celku dobře sjízdná. A to i díky tomu, že lesáci se zde vyřádili už loni. Mrkni do fotogalerie!


18. 5. 2021 Nalaďte se na DoKola! vlnu...


13. 5. 2021 Prohlášení hlavní hygieničky: "Od pondělí 17. května se mohou konat sportovní akce pro veřejnost, jako jsou běžecké, cyklistické a další vytrvalostní závody, ve startovních vlnách po třiceti."

Závod se konat bude, to je nyní jisté. Bez dodržení určitých podmínek ze strany státu se neobejdeme, situace k dnešku:

- očkování (potvrzení)

- prodělání Covidu v předchozích 90 dnech (stačí prohlášení)

- negativní test před závodem (stačí prohlášení).

Na shromaždišti bude nutné dodržovat rozestupy a mít nasazen respirátor. 

Start závodu proběhne po vlnách po 30 lidech podle startovních čísel v intervalu pěti minut, v tuto chvíli to vypadá na tři vlny, tzn., že do 10 minut budete všichni na trati.


11. 5. 2021 Dnes jsem projel prostor orientační části závodu, fotky jsou ve fotogalerii...


29. 4. 2021 Opakování (pravidel závodu) je matka moudrosti:

  • Na prvním inspekčním místě (cca po 100km trasy) se lze rozhodnout a podle zbývajících sil (fyzických i psychických) změnit trasu na kratší DoKolečka! nebo naopak si závod prodloužit na Dokola!, podle toho na jakou trasu jsi se zaregistroval....

2. 4. 2021 Objednávání bekovky je prodlouženo do 7. 4., využijte toho. Ideální by též bylo, aby ten kdo si jí objednal při registraci měl zaplaceno, moc děkujeme!


27. 3. 2021 "... a když to nejde, tak se musí jet a všechno časem přejde!"


22. 3. 2021 Startovní čísla se již rýsují a budou i s Vašim jménem, jediná podmínka je mít zaplaceno do 10. května! Poté už pouze beze jména...

Půllitr DoKola! je možné objednávat do konce dubna, bekovku DoKola! do konce března. Sice budeme dělat pár kusů navíc, ale nespoléhejte na to.

COVID-19 - pokud stále váháte s registrací kvůli pandemii, trošku Vás uklidním. Ve hře jsou tyto varianty. V případě, že by stále nebyly dovolené sportovní akce (což nepředpokládám), neproběhne start hromadným způsobem, ale intervalově, tak abychom se neshlukovali. Přesnou formu bychom ještě doladili. Kdyby nebyl možný ani tento způsob startu, bude DoKola! přeloženo na náhradní termín, popř. převedeno startovné na další ročník.

Další variantu si nepřipouštíme ;)!


19. 3. 2021 Představujeme batůžek a samolepku pro rok 2021. 

Takže to máme bekovka, mapa pro OB, krýgl, batůžek, samolepka, multifunkční medaile, co nám ještě schází...... startovní číslo! Letos bude na řidítka, sledujte novinky!


16. 3. 2021 Už víme jak bude vypadat krýgl! Pokud jste udělali při registraci tu chybu, že jste si ho neobjednali, můžete to napravit, pište na info@dokolamtb.cz. Rádi doobjednáme u výrobce. Tak ještě jednou DoKola! :).


13. 3. 2021 Otevírací "medaile" pro ty z Vás, kteří protnou cílovou pásku jdou do výroby, trénujte!


20. 2. 2021 Jaro klepe na dveře, plnohodnotný trénink na DoKola! může začít! Tak jako trénink je ovšem nutné nepodcenit ani servis :)!


9. 2. 2021 Mapa pro orientační část je hotová! Letos bude od SHOcartu v extra kvalitě. A kde budou kontroly? Určitě jinde než loni :). 


1. 1. 2021 


22. 12. 2020 Bekovka je hotová, padne jak na hrnec :)! Tak šťastné a veselé!


2. 12. 2020 Trasa DoKola! a DoKolečka! bude k IM 1 stejná, tzn. že zhruba 100km pojedou závodníci obou tratí pohromadě. Tudíž toho využijeme:

Ti kdo se přihlásí na DoKola! a zjistí, že přecenili své síly nebo techniku, budou mít možnost z IM 1 dojet kratší trasu DoKolečka!, v rámci níž budou také klasifikováni. 

Samozřejmě to bude platit i obráceně, tedy "DoKolečkáři" se mohou na IM 1 rozhodnout (např. z důvodu "dobrých nohou", euforie z jízdy, nabytého sebevědomí, dobrého počasí) a dojet celé DoKola!

Stačí si před startem do navigace nahrát obě trasy, pro jistotu :).


26. 10. 2020 O víkendu jsme projeli trasu DoKolečka! a část DoKola! Zde se navnaďte :)! Připomínám, že zvýhodněné startovné pro přihlášené do konce roku musí být také nejpozději do konce roku uhrazeno ;)! Buďte zdrávi.


31. 8. 2020 Všichni, kteří zaplatili startovné na 1. ročník se zítra, tedy od 1. 9. mohou začít registrovat na ten druhý, který proběhne o víkendu 4. - 6. 6. 2021 a to za zvýhodněné startovné, neváhejte! Na výběr je ze dvou tras, pokud se necítíš na DoKola! zkus poloviční DoKolečka! Ke startovnému si můžeš objednat kšiltovku (bekovku) DoKola! nebo půllitr (škopek) DoKola! (více se dozvíš v propozicích).


1. 8. 2020 Mohlo by se zdát, že si válíme šunky, opak je však pravdou! 2. ročník začíná mít konkrétní obrysy. Známe termín 2. ročníku, prý v něm méně prší :). Kostra trasy z prvního ročníku zůstává stejná, problematická místa (Sázava, atd.) vynecháme, místo nich více zabrousíme do Žďárských vrchů a Železných hor. Úplnou novinkou bude trasa DoKolečka! s polovičními parametry DoKola! pro ty, kdo se na delší variantu necítí. Orienťák zůstává pro obě trasy. A možná přijde i kouzelník :). Vše podstatné je již v propozicích.

A jelikož si vážíme všech, kteří se nebáli a stáli na startu 1. ročníku, mají možnost se přihlásit přednostně od 1. 9. do 31. 12. 2020 a ještě za pár kaček! Pro "nováčky" začíná řádná registrace 1. 1. 2021.

Přemýšlíme co "ušijeme" místo funkčních triček, pokud někdo máte dobrý nápad co získat při registraci, pište na info@dokolamtb.cz.

Pěkný zbytek prázdnin!


29. 6. 2020 Ve fotogalerii jsou fotky z 1. ročníku!


19. 6. 2020 Po kontrole záznamů tras jsem ve výsledcích udělal jen kosmetické změny - Milan Hanousek se posunul na 16. místo. Co nevidět přidáme fotky z 1. ročníku a záznam z dronu.


15. 6. 2020 První ročník DoKola! je za námi, podle ohlasů se závod líbil, i když počasí to závodníkům hodně zkomplikovalo. O to větší hodnotu jejich výkony mají. Děkujeme všem kteří se zúčastnili a gratulujeme těm, kteří projeli cílovou čárou. A snad opět za rok ;)!


15. 6. 2020 V pondělí v 01:00 přijel do cíle velký bojovník Milan Hanousek. S tratí a podmínkami na ní se rval 56 hodin! Smekáme!


14. 6. 2020 22:31 V 18:45h přijela vždy dobře naladěná skupina z Cykla Knínice a rozpoutala oslavy. Petr Dokoupil, Radek Chudý, Milan Havlíček, Lukáš Mahel, Petr Havlíček a Roman Mikulášek se dočkali vytouženého cíle v čase 49:45h!


14. 6. 2020 17:14 Další tři borci v cíli, Ladislav Majzlík, Jiří Klepetko a Petr Havlíček si neohroženě projeli průtrží mračen až do cíle.


14. 6. 2020 14:01 V cíli je 12 borců, během dne dorazili Michal Hampl, Libor Pavlík a Martin Klimeš, mezitím se nebe protrhlo...


14. 6. 2020 03:32 O šesté místo se podělil Ladislav Žilák s Tomášem Novotným, cílovou čáru protnuli ve 22:16. Osmé místo obsadil Josef Goder, který finišoval o hodinu déle. Po skoro dvou nocích bez spánku dojel do cíle ve 3:02 na devátém místě Tomáš Vajdiak, gratulujeme!


13. 6. 2020 21:55 Souboj o třetí místo vyhrál "o galusku" Milan Černý před Jakubem Vlčkem. Na pátém místě dojel Lukáš Klement.


13. 6. 2020 18:26 Tomáš Makal je druhý i s 30' penalizací za jednu nenalezenou kontrolu.


13. 6. 2020 16:41 A je to tady! 1. ročník DoKola! vyhrál v čase 23:41h Štěpán Aubrecht. Velká gratulace!


13. 6. 2020 15:35 Čekáme na nejlepší...


13. 6. 2020 11:33 Štěpán Aubrecht  a Milan Černý projeli IM2 a nezadržitelně směřují do cíle.


13. 6. 2020 Dobré ráno z IM1, je 8:00 a registrujeme zde 21 borců! Je to boj s mokrem a blátem, každý kdo dokončí zaslouží respekt! Prodlužujeme svoji přítomnost zde do 13:00.


13. 6. 2020 Borci začali projíždět IM1. Je mokro, ale teplo a bude to pomalé...!


12.6. 2020 V cílí orienťáku jsou už všichni! Výsledky jsou ve FAN ZÓNĚ. Makejte! A už tam jsou i fotky, mrkněte!


11. 6. 2020 T: -1 den, přípravy vrcholí!


7. 6. 2020 Přihlášky pokračují až do 12. 6. do 16:00. Po připsání částky na účet, pošleme trasu a pokyny. Pokud se někdo přihlásí na poslední chvíli, může zaplatit na prezentaci, kde si bude moct nahrát i trasu. Do registračního formuláře pak vyplňte do poznámky "zaplatím na prezentaci".


7. 6. 2020 Všem přihlášeným závodníkům byl na adresu uvedenou při registraci poslán mail s pokyny a trasou. Pokud někomu nedošel, ozvěte se na info@dokolamtb.cz.


2. 6. 2020 Leckde to bude bolet, však vyplatí se dojet! Multifunkční medaile využijete několikrát denně!


2. 6. 2020 Tři, dva, jedna, DoKola! My jsme připraveni, co Vy? :)


31. 5. 2020 Pějme píseň DoKola! aneb když máte jedno ze STO ZVÍŘAT!


31. 5. 2020 Natrasováno (obrázky jsou ve fotogalerii)! My to máme za sebou, teď je to na vás! ;). Pár změn bude, kůrovec a lesáci řádí, ale na "kvalitě" trasa nic neztratí. Těšte se!


26. 5. 2020 Během prvního červnového víkendu přijde všem závodníkům se zaplaceným startovným soubor s trasou k nahrání do navigace. Součástí zprávy bude i soubor s detailními pokyny k závodu. Zprávu obdržíte na email uvedený při registraci, pokud se tak nestane, zkontrolujte si spamy.


23. 5. 2020 Tento víkend jsme chtěli trasovat a přidat sem nějaké fotky, ale nechtělo se nám do deště. My si vybrat zatím můžeme :). Příští víkend už ale vyrazit musíme... . Takže nejdéle v pondělí 1. 6. se těšte ve fotogalerii na fotky!


23. 5. 2020 Tři týdny před startem závodu je volných 30 startovních čísel, neváhejte!


21. 5. 2020 Abyste nebloudili ještě před startem, prostudujte si plán shromaždiště, parkování a kde vůbec Vilémov leží ;)


17. 5. 2020 Dobrá zpráva! Díky pokračujícímu "rozvolňování" a vašemu zájmu je limit startujících vrácen na původních a konečných 80 závodníků. 


16. 5. 2020 Naše trička unosíte pro každou příležitost...

P.S. chybička se vloudila, červené tričko bude opravdu červené, nenechte se odradit.


16. 5. 2020 Termín objednání triček pro dodání na prezentaci byl posunut do neděle 17. 5. včetně!


14. 5. 2020 V záložce PROGRAM je zveřejněn program DoKola! :)


6. 5. 2020 Kontroly orientační části "znají své místo", nemusíte se bát, nečeká vás nic složitého, ale moc pěkného ;).


3. 5. 2020 I fanoušci si přijdou na své, na webu pro ně připravujeme "Fan zónu", kde budou mimo jiné moci podpořit své favority.


30. 4. 2020 Podívejte se na konečnou verzi triček. Pokud ho nemáte objednané při registraci, doobjednávejte na mail info@dokolamtb.cz. Abyste dostali triko na prezentaci, je nutné si ho objednat nejdéle do 17. 5. včetně. Poté ho lze zaslat poštou.

Níže je i velikostní tabulka (trika, polokošile), ať máte jistotu. Pokud byste chtěli změnit velikost, barvu, doobjednat manželce nebo manželovi, dceři nebo synovi, tchýni nebo tchánovi, ...., mailujte též!


28. 4. 2020 Tašky jsou na světě! 


27. 4. 2020 Fotky z dnešního "průzkumu terénu" jsou ve fotogalerii, těšte se!


27. 4. 2020 Dnes máme v plánu projet orienťáckou část závodu, večer mrkněte do fotogalerie na fotky ;).


27. 4. 2020 S radostí oznamujeme, že oficiální logo závodu je na světě! Během pár dní Vám zde ukážeme i trika, tašky a startovní čísla.


24. 4. 2020 COVID-19 - Tak snad Huráááá. Dosavadní vývoj situace napovídá tomu, že se závod uskuteční v původně plánovaném termínu. Limit startujících snižujeme na 50 závodníků.


14. 4. 2020 COVID-19 - 5. etapa rozvolňování zákazů a opatření šíření koronaviru, která by měla začít platit 8. června mj. zní:

".... konat by se mohli i kulturní, společenské či sportovní akce do 50 osob..."

Takže to vypadá na červen :)!


10. 4. 2020 COVID-19 - sice stále věříme, že se Dokola! uskuteční v původním termínu, kdyby to však nedopadlo, máme pro Vás náhradní termín již teď, abyste si ho mohli včas zapsat do prázdného kalendáře :). Tak tedy, v případě, že by to situace nedovolila, DoKola! se uskuteční v termínu 18. - 20. září! Jakmile se situace změní budeme Vás zde opět informovat.


25. 3. 2020 COVID-19 - i když nám situace moc nepřeje, my pracujeme na přípravě DoKola! naplno a stále věříme, že se závod uskuteční v termínu. Pokud to však nepůjde, najdeme termín náhradní. Aspoň je teď čas (v rámci všech opatření) na trénink! Budeme Vás zde informovat. Buďte zdrávi!


2. 3. 2020 Startovka se postupně plní, už máme i mezinárodní účast! Jsme rádi!31. 12. 2019 Design funkčních triček závodu je hotov, můžete si lámat hlavu a objednávat :)


29. 12. 2019 Usilovně makáme na designu triček...je to fuška :).


28. 12. 2019 Plakát závodu je na světě!